Ceny bytů: Ostrava a Karlovy Vary hitem prvního kvartálu 2024

V posledních měsících jsme byli svědky zajímavého vývoje na trhu s bydlením v České republice. Po výrazném poklesu cen bytů, který byl zaznamenán v loňském roce, začínáme nyní pozorovat jejich opětovný růst. Tento trend je zvláště patrný ve městech jako jsou Karlovy Vary a Ostrava, kde ceny bytů v prvním čtvrtletí tohoto roku vzrostly meziročně o více než devět procent.

Přestože ceny v hlavním městě Praze zůstávají relativně stabilní, dynamika růstu cen v některých regionech naznačuje značné regionální rozdíly. Například v Brně došlo k meziročnímu nárůstu cen o osm procent, avšak i zde jsou ceny stále o 11 procent nižší ve srovnání s maximy dosaženými v roce 2022. V Pardubicích, kde metr čtvereční nyní stojí 63.057 korun, byl zaznamenán sedmiprocentní meziroční nárůst.

Zajímavé je, že i přes tyto pozitivní trendy v některých městech, jiné lokality jako Jihlava a Ústí nad Labem zaznamenaly mírný pokles cen. Tento rozdílný vývoj může být ovlivněn řadou faktorů, včetně lokální poptávky, dostupnosti nových bytových projektů, ekonomického vývoje regionu, nebo i demografických změn.

Analýza portálu Valuo.cz ukazuje, že současné ceny bytů jsou srovnatelné s úrovněmi z konce roku 2021. To naznačuje, že trh prochází obdobím stabilizace po výrazných výkyvech, které byly způsobeny mimo jiné i globálními ekonomickými vlivy.

Investiční byt v Ostravě koupíte v projektu Ostrava Zelené město již od 2 602 167 Kč.

Související příspěvky