Mariánskohorská lokalita Červený kříž se mění na moderní čtvrť. Komplikovaní nájemníci byli vystěhováni

Mariánskohorská lokalita Červený kříž se mění na moderní čtvrť.

V Ostravě-Mariánských Horách prochází rekonstrukcí 24 bytových domů poblíž služebny městské policie. O jejich zoufalý stav se postarali nepřizpůsobiví obyvatelé, které se podařilo vystěhovat díky převedení domů na nového majitele.

Mariánské Hory a Hulváky rostou do krásy. Aktuálně se mění na moderní čtvrť dříve vyloučená lokalita Červený kříž. Do prvních kompletně zrekonstruovaných domů se lidé začnou stěhovat už letos v dubnu.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta Mariánských Hor a Hulvák: “V minulosti víme, že tady bydleli komplikovaní obyvatelé, že ta lokalita nebyla pěkná, rozhodně jsme na ni nebyli pyšní a jsem rád, že konečně se tady dějí změny k lepšímu a že v současné době ty domy procházejí kompletní revitalizací a čekají na nové obyvatele, kteří budou slušní.“

Kompletní rekonstrukcí postupně projde všech 24 bytových domů mezi ulicemi 1. máje, Železárenská a Martinská.

Jozef Bardík, majitel domů: “Mění se kompletně rozvody, mění se okna, mění se dveře, celé je to zateplené. Na střechách budou solární panely, teplá voda, její vyhřívání tepelnými čerpadly a tak dále. Snažili jsme se použít v těch domech nejmodernější technologie, které jsou v současnosti k dispozici.”
Petr Becher (Nezávislí), místostarosta Mariánských Hor a Hulvák: “My jsme byli velmi mile překvapeni, když projekt bývalý Červený kříž, nyní Zelené město, obdržel cenu architektonické soutěže v Praze.”

Revitalizací projde i zeleň a u každého domu se počítá i s předzahrádkami.

Video najdete na webu TV Polar.

Související příspěvky